Замовити дзвінок

Бетон, типи і застосування

Бетон - це один з найбільш поширених і найважливіших будівельних матеріалів в Вінниці і Вінницькій області. Він є сукупністю в'яжучих матеріалів з піском, крупним заповнювачем: щебенем, гравієм або рваним каменем і т.д., і, природно, водою. Заповнювач при засихання бетону утворює якийсь каркас, що не дає бетону осісти. Під час будівництва вибір падає на природні наповнювачі, такі, як щебінь, гравій або рваний камінь.

Заповнювачі класифікуються і по величині зерен. І перевага віддається саме крупному піску. Але, існує і більш вдалий варіант: застосування піску різного розміру, де зерна за своїми розмірами варіюються від великих до допустимо дрібних. При цьому регулюючим критерієм залишається той вид робіт, де бетон буде використовуватися. Якщо це стіни невеликої товщини, то потрібно використовувати заповнювач з дрібним розміром зерен, так само, як і при використанні цементу, разом з арматурними стрижнями, а ось в цілісному бетоні, без використання арматури, можна використовувати заповнювачі з частинками до 15 - 20 міліметрів.

Вода робить розчин пластичним і зручним у використанні, до того ж вода вступає у взаємодію з цементом, який робить бетон дуже міцним. Для виробництва бетону використовується прісна, і обов'язково чиста вода, щоб запобігти корозії метала усередині бетонного виробу. Саме вода, а, якщо бути точніше, то її кількість, визначає його міцність і безліч інших якостей бетону. В середньому, на мішок цементу, вага якого становить близько 43 кілограма, йде від 14 до 24 літрів води, а точна кількість води буде залежати від вологості додається піску. Причому, чим менше кількість води буде використано, тим вище буде міцність бетону.

Є кілька типів бетону: залізобетон, бетон із заповнювачем волокнистої структури (фібробетону), неармований бетон і попередньо напружений бетон. Кожен цей тип може бути зроблений з одного з 5-ти типів цементу:

I тип - звичайний портландцемент (це цемент загального призначення);

II тип - покращений портландцемент, сульфатостійкий (застосовується для споруд, які контактують з грунтом);

III тип - швидко застигає;

IV тип - із зниженою екзотермією;

V тип - сульфатостійкий (застосовується для грунтових шарів, які мають агресивні домішки).

Через свій тістоподібний стан (до затвердіння) бетон може бути застосований в конструкціях самого різного типу, для чого повинна бути застосована спеціальна форма, яку не демонтують до повного застигання бетонної суміші. У разі, коли конструкції необхідно витримувати розтягуючі або згинальні впливають сили, то в бетон додають арматуру.