Замовити дзвінок

Цемент - головна складова будівельних матеріалів

При використанні будь-якого будівельного матеріалу люди абсолютно не замислюються про те, хто його винайшов і яка його історія. І це зовсім не дивно, тому що якщо ми купуємо даний будівельний матеріал, ми беремо його для будівлі будинку, зведення стін і т.п. І нам зовсім не цікаво, що було перед тим, поки цього матеріалу ще не було, де і скільки років тому він з'явився і всі стадії його розвитку. Для тих, хто цікавиться цим, існують спеціальні збори відомостей, де можна відшукати всю потрібну інформацію з даного питання. Хоча, іноді історія окремого матеріалу настільки велика, цікава і різноманітна, що знати її слід будь будівельнику для власного розвитку. До того ж, цей матеріал з ряду найбільш популярних і розповсюджених матеріалів. Його історія дала поштовх появі окремих його типів, марок і груп. Не маючи цих знань, іноді, буде дуже важко використовувати всі його здібності і можливості. Мова йде про цемент.

Найбільш відомий, найпоширеніший, популярний цемент має відносно невелику історію, що бере початок у XVIII столітті. У 20-х роках, коли відомий вчений Е. Делієв отримав в'язка речовина, змішавши вапно з глиною. Навряд чи Делієв тоді думав про те, що даний винахід з часом перетвориться на потужне виробництво на досить великих спеціалізованих підприємствах не тільки країни, але і всього світу.

Цемент має досить багато корисних для будівництва зв'язувальних властивостей. Він не піддається хімічному впливу, не горить, є абсолютно нешкідливим і довговічним. Але що найголовніше, через що і почали його велике виробництво і використання при будівництві, так це його властивість при змішуванні з водою утворювати якусь пластичну субстанцію, яка з часом при нормальних умовах перетворюється на, нікого роду, камінь. Цього вистачило, щоб закріпитися цементу на першій позиції списку найнеобхідніших будівельних матеріалів у Вінниці.

Якщо перш цемент не використовувався окремо, а тільки додавався в інші матеріали (наприклад, бетон, розчин чи інші будівельні суміші), то на даний момент він може застосовуватися і окремо. Минув час, і цемент став значною мірою поліпшуватися з метою підвищення його силових характеристик, а так само максимальної адаптації до конкретної галузі будівництва. Так були винайдені всім відомі на сьогоднішній день марки цементу.

Існують марки цементу, розроблені для використання в суворих хімічних і кліматичних умовах. Це гідрофобні, сульфатостійкі, пластифіковані, швидкотверднучі і безліч інших.