+38 (0432) 667 000;
+38 (067) 430 26 43

м. Вінниця, пров. Грибоєдова 10

Види цегли і її застосування

Цегла - це чудовий будівельний матеріал, без якого не можна уявити собі жодне будівництво. Будинки, зведені з цегли, добре утримують тепло, довговічні, і до того ж красиві.

Цегла буває: керамічна, вогнетривка і силікатна.

Керамічна цегла
Даний вид цегли виготовлений з глини, найчастіше з червоною, і завершальним етапом є його випалення при робочій температурі до 1000 ° С у спеціальній печі. Крім того керамічна цегла ділиться на декілька видів, з яких найбільш поширених - будівельний і облицювальний.

Облицювальна цегла відрізняється якістю лицьової сторони - цегла з досить рівною і гладкою поверхнею і точною геометрією. Є якесь визначення: камінний цегла - це також цегла, але тільки дуже високої якості, але поверхня такої цегли може бути не гладкою, на ній може бути рельєф, геометрично правильний малюнок. Ще один вид цегли - це фасонний, тобто він не паралелепіпед. Така цегла може бути напівкруглою, кутовою або П-подібною, при цьому його експлуатаційні якості абсолютно не гірше, ніж якості лицьового. Також зустрічається фасадна цегла - при вірній геометрії на ній присутня малюнок або у вигляді подряпин - "берізка", або ж у вигляді хвилястих поздовжніх ліній - "Родничок", або будь-який інший. Всі ці види використовуються під час облицювання будинку або каміна.

Вогнетривка цегла
Це цегла, яку роблять з глини, але з вогнетривкої. Технологія виготовлення даного виду цегли досить складна і не варто зупинятися на ній докладно. Варто зауважити, що випал цієї цегли проходить при температурі від 1250 до 1445 ° C. У результаті ми маємо достатньо надійну цеглу, геометрично правильний форми, з рівною поверхнею, колір якого варіюється від практично білого до коричнюватого, але найчастіше він солом'яного кольору з коричневими вкрапленнями. У виробництві вогнетривку цеглу використовують, приміром, для обкладання внутрішньої сторони печей, де виплавляють метал, облицьовують корпуси котлів в газових котельнях.

Силікатна цегла
Найчастіше білого або світло сірого кольору, і зроблений не з глини, а практично повністю з вапна. Властивості даного матеріалу сильно відрізняються від властивостей інших видів цегли. Силікатна цегла набагато міцніше і щільніше, а це значить, і набагато важче керамічної. Із силікатної цегли не можна зводити фундаменти, оскільки при довготривалому контакті з вологою він досить швидко руйнується. Куди швидше така цегла валитися під впливом високої температури, тому вона непридатна для будівництва димоходів, камінів або печей.

Siltek AvenuDecor Віндор АБЗ Авеню Бетон Стандартпарк